pokaższczegóły

Christian LöfflerPlease accept marketing-cookies to watch this video.

Z dala od miejskiego zgiełku, na półwyspie Darss, Loeffler znajduje spokój i inspirację wśród dzikiej przyrody nad Bałtykiem. To właśnie tam powstały jego albumy „Mare” bazujące na nagraniach terenowych z atelier oraz „Graal (Prologue)” skomponowane w drodze, będące muzycznym dziennikiem jego podróży. Jego ostatnie dzieło, „Lys”, co w języku duńskim oznacza „światło”, oddaje esencję północnoniemieckiego klimatu, którym jest artysta codziennie otoczony.

Löffler nie tylko tworzy muzykę, ale również wizualną stronę swoich projektów, rysując monochromatyczne szkice i obrazy, które są dla niego inspiracją. W 2020 roku, na zaproszenie Deutsche Grammophon, jednej z wiodących wytwórni muzyki klasycznej, Loeffler nadał nowe życie kompozycjom Beethovena, Wagnera i Bacha na swoim albumie „Parallels”. Album ten otwiera przed nowym pokoleniem miłośników muzyki bogactwo dziedzictwa muzyki klasycznej oraz zachęca do odkrywania archiwów Deutsche Grammophon.

 • — Warszawa | Palladium

  wejście od:

  Tour Christian Löffler

  kup bilety

Related News

 • Christian Löffler wraca do Warszawy!

  FKP Scorpio Polska zaprasza na wyjątkowy koncert Christiana Loefflera. Ten wybitny niemiecki artysta, znany z unikalnego połączenia melancholii i...

  Więcej Info