Tickets

The Kiffness | Proxima | 17.09.2023

Południowoafrykański muzyk, The Kiffness na jedynym występie w Polsce!

Wszechstronnie utalentowany producent muzyczny, The Kiffness znany ze swoich viralowych występów, które poruszają tematy od ważnych globalnych problemów… po śpiewające koty, wystąpi 17 września w warszawskiej Proximie!

Pod pseudonimem The Kiffness kryje się David Scott, artysta z Plettenberg Bay w RPA.
Dowodzony przez niego projekt powstał w 2011 roku, kiedy to David postanowił połączyć żywe klawisze i trąbkę oraz perkusję z elektronicznymi utworami. Zawiązał się The Kiffness, który coraz bardziej nabierał rozpędu, a muzyka Davida zaczęła być odtwarzana w południowoafrykańskich stacjach radiowych. Zespół rozpoczął również intensywnie koncertować zarówno w Afryce Południowej, jak i za granicą.

Grupa miała okazję występować jako headlinerzy na najbardziej renomowanych festiwalach w RPA, takich jak Rocking the Daisies, Splashy Fen i Park Acoustics. Grali także koncerty na Seszelach, Lesotho, Suazi (Bushfire), Zimbabwe (Vic Falls Carnival) i w Wietnamie.
Kiedy w 2020 roku wybuchła pandemia, David skierował swoje wysiłki na YouTube, zyskując internetową sławę wideo parodiującym koronawirusa oraz tworząc „internet collabs” z różnymi zwierzętami i ludźmi.

Wykorzystując angażujące treści wideo w mediach społecznościowych, The Kiffness zyskał rzeszę oddanych fanów na całym świecie. Swoją popularność wykorzystał w szlachetny sposób. David zebrał ponad 100 000 $ (USD) na pomoc humanitarną Ukrainie dzięki swojej piosence „Oy U Luzi Chervona Kalyna” z Andrijem Khlyvnyukiem z Boombox.

Z wynikiem 1/3 miliarda wyświetleń na swoim kanale YouTube i pojawieniem się na listach przebojów Billboard stał się jednym z wiodących twórców internetowych w RPA.

Ze względu na duże zainteresowanie, The Kiffness wyruszył ze swoim wyjątkowym koncertem w trasę po całym świecie, a jego debiutancka trasa koncertowa po Niemczech została wyprzedana w październiku 2022 roku. Jesienią producent planuje powtórzyć swój sukces wyruszając w kolejne tourne. 17 września The Kiffness pojawi się w warszawskiej Proximie.

17.09.2023 – Warszawa / Proxima
wejście od 19:00
Bilety: od 99zł - 129zł dostępne na eventim.pl

NEWS