Please accept marketing-cookies to watch this video.
Jako niezwykły obserwator, ISMO potrafi sprawić, że ludzie dostrzegają znane rzeczy na nowo dzięki jego niepowtarzalnej perspektywie.

ISMO rozpoczął karierę komediową w 2002 roku w swoim rodzinnym kraju, Finlandii, stając się jednym z najbardziej topowych komików w kraju. To tam ISMO napisał i zagrał w dwóch sezonach swojego własnego sitcomu, ISMO, a także nagrał cztery specjalne DVD od 2008 do 2016 roku.

Komik zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku w klubie Laugh Factory w Hollywood, gdzie zdobył tytuł "Najzabawniejszej Osoby na Świecie". W grudniu 2015 roku przeniósł się z Finlandii do Los Angeles i od tego czasu występuje przed wyprzedanymi widowniami na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Australii, Meksyku i Europie. ISMO zwrócił na siebie także uwagę na największych festiwalach komediowych, takich jak: Just For Laughs (Montreal, Toronto i Bermuda), Sydney Comedy Festival, Melbourne Comedy Festival, Edinburgh Fringe i The New Zealand International Comedy Festival. Komik regularnie występuje w klubach w Los Angeles i jest głównym gościem występów w całych Stanach Zjednoczonych.

W 2019 roku pojawił się w kilku odcinkach programu Bring The Funny w stacji NBC. Współpracował z Merriam Webster nad wydaniem cyfrowego serialu komediowego, w którym żartuje z języka angielskiego. Pojawił się również w programie Last Call with Carson Daly w NBC i stał się pierwszym fińskim komikiem, który wystąpił w programie Conan w 2018 roku. Fragment występu Ismo w programie Conan stał się jednym z najczęściej oglądanych wystąpień w późnych godzinach wieczornych, osiągając ponad 70 milionów wyświetleń.

CYTATY MEDIALNE

"Główny punkt wieczoru. Jego obserwacyjny humor z fińskim akcentem można winić za zalane maskarą łzy. Podniósł ocenę show nie tylko z pięciu gwiazdek, ale do pięciu gwiazdek michelina - czołówka."

- Stuff Entertainment –

"Leikola to skandynawski Mitch Hedberg; dziwak z kilkoma dodatkowymi zwrotami." ****

- The List –

"Wspaniały ambasador stand-upu." ****

- Three Weeks –

"Jak na człowieka posługującego się drugim językiem, Ismo Leikola jest niesamowicie trafny, charyzmatyczny i zabawny." ****

- The Dubliner –

Wspaniały Fin Ismo Leikola rozbawiający publiczność swoim szalonym żartem o "obcokrajowcu za granicą". Ma zabawnie nieprzewidywalny umysł i dar do komicznych nieporozumień, co prawdopodobnie uczyniło go gwiazdą wieczoru."

- Chortle –

"Najbardziej wnioskodawczy komik w Finlandii w tym momencie. Zaskakujący styl Leikoli nie osłabł przez lata. Leikola jest geniuszem w tym, jak postrzega, słyszy i rozumie rzeczy w zupełnie unikalny sposób."

- Kouvolan Sanomat Newspaper-

Related News

  • ISMO - fiński stand-uper ze swoim programem...

    Jako niezwykły obserwator, ISMO potrafi sprawić, że ludzie dostrzegają znane rzeczy na nowo dzięki jego niepowtarzalnej perspektywie. ISMO...

    Więcej Info